Koszula nocna czy piżama?

Wybór pomiędzy koszulą nocną a piżamą nie jest oczywisty – istotne jest to, aby podczas snu nasze ciało mogło się regenerować, odpoczywać. Bielizna nocna powinna otulać naszą skórę, zapewniać komfort i poczucie wygody. Jaką bieliznę nocną wybrać dla siebie? CO proponują nam producenci?

Klasyczna piżama w nowej odsłonie

Jeszcze do niedawna piżamy kojarzyły nam się jedynie z prezentami pod choinkę – dzisiaj są one pełnoprawnym składnikiem naszych szaf! Nowoczesna piżama jest nie tylko miła w dotyku i wygodna, ale też stworzona z materiałów wspierających nasze zdrowie – mówią specjaliści ze sklepu milagro-store.pl. Warto zaznaczyć, że producenci proponują nam piżamy dostosowane zarówno do potrzeb, jak i pór roku – inne propozycje będą mieć oni dla nas w tracie lata, inne – na zimę. Wśród najchętniej kupowanych wymienia się piżamy dwuczęściowe, w których skład wchodzą długie spodnie i koszulka z krótkim rękawem – to opcja dla osób ceniących wygodę i komfort termiczny. Oczywiście możliwe jest również wybranie zestawu z długim rękawem czy krótkimi spodenkami. Zaskakują wzory i kolory. Warto zwrócić uwagę na materiały – starajmy się wybierać piżamy wykonane z naturalnych tkanin takich jak bawełna. Dopuszczalne są materiały z dodatkiem 5-10% syntetycznych włókien – pozwolą one na wzmocnienie tkaniny. 

Koszula nocna dla zdrowia

Wiele pań preferuje koszule nocne zamiast klasycznych piżam – mówią przede wszystkim o wygodzie, ale i zdrowiu. Warto wiedzieć, że koszule nocne dla pań rekomendowane są przez samych ginekologów! Wybierając koszulę również musimy mieć na uwadze, że materiały odgrywają niebagatelną rolę – tkanina musi pozwalać skórze oddychać i nie podrażniać jej. Decydując się na koszulę nocną warto wybrać nieco grubszy materiał, który pozwoli na lepsze izolowanie termiczne. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


− 6 = 0