Nowy domownik w domu – przygarniamy kota!

Decyzja o przygarnięciu kota do naszego domu czy mieszkania to najczęściej impuls – kochamy zwierzęta, chcemy je mieć blisko siebie. Jak jednak dbać prawidłowo o kota, aby zdrowo rósł, nie chorował, był aktywny? Kot w domu to nowy obowiązek – który możemy wypełniać z przyjemnością. Jak?

Zadbaj o podstawowe wyposażenie!

Przynosząc małego kota do domu przede wszystkim zapewnijmy mu czas na to, aby przyzwyczaił się do nowego miejsca. Początkowo może on szukać schronienia, np. za meblami czy pod nimi – pozwólmy mu na to i nie przeszkadzajmy, nie hałasujmy nadmiernie. Z czasem kot zacznie obchodzić mieszkanie i poznawać jego zakamarki, stanie się znacznie pewniejszy siebie. W miejscu cichym i spokojnym ustawmy jego miseczki – pamiętajmy, że miejsce to powinno być przemyślane i aby w przyszłości nie zmieniać tej lokalizacji. Wybierzmy miski z podgumowanym spodem – dzięki temu nie będą się one przesuwać. Zasadniczo istotne są dwie miski – z karmą oraz świeżą wodą – ta ostatnia powinna być wymieniana codziennie! 

Osobnym zagadnieniem jest kuweta – w mieszkaniach najczęściej umieszcza się ją w łazience, aby łatwiej było utrzymać porządek. W przypadku domów możemy spróbować ustawić kuwetę blisko drzwi wejściowych, np. na werandzie czy w wiatrołapie. Kuweta powinna być przestronna, najlepiej zamknięta od góry, aby kot mógł czuć się bezpiecznie. Dno kuwety wypełnijmy ekologicznym żwirkiem. Najlepsze są te zbrylające, które możemy później usunąć poprzez spuszczanie ich w toalecie – mówią specjaliści ze sklepu welovepet.pl

Obroża i szelki

Jeśli nasz kot wychodzi na zewnątrz czy też sami z nim spacerujemy konieczne jest zaopatrzenie go w odpowiednią obrożę oraz szelki. W czasie wiosny i lata warto wybrać obrożę przeciwpchelną, która pozwoli na uchronienie naszego pupila przed kleszczami czy pchłami. 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


7 + 6 =