Ozonatory w użytku domowym

 

Dbałość i higienę i czystość w naszych domach to zagadnienie, które w ostatnim czasie podnoszone jest bardzo często. Obecność licznych bakterii i wirusów w pomieszczeniach gdzie przebywają małe dzieci czy osoby starsze jest groźna dla ich zdrowia. Poza klasycznym sprzątaniem warto rozważyć ozonowanie – to bezpieczna i skuteczna metoda na to, aby utrzymać wysoką higienę w pomieszczeniach. 

Ozonatory do użytku domowego – co musimy o nich wiedzieć?

Od wielu lat na polskim rynku dostępne są ozonatory wykorzystywane w przemyśle – są to urządzenia generujące duże ilości czystego ozonu na godzinę. Ozonowanie pozwala na skuteczne usuwanie bakterii, wirusów, grzybów, ale również drobnoustrojów czy nieprzyjemnych zapachów. Ozonowanie od wielu lat powszechne jest w zakładach przemysłowych czy placówkach medycznych, sam ozon stosowany jest także do odgrzybiania urządzeń klimatyzacji w biurach. Ozonatory pozwalają w sposób szybki i wydajny na oczyszczenie powierzchni i powietrza, co znacząco przekłada się na komfort pracy oraz skuteczność przechowywania – mówią pracownicy firmy ozonatory.eu

Od niedawna w ofercie topowych producentów znajdziemy również ozonatory do użytku domowego. Nowoczesne ozonatory przystosowane są do potrzeb mniejszych pomieszczeń i pozwalają skutecznie oczyścić je nie tylko z wirusów czy bakterii, ale także z nieprzyjemnych zapachów. Ozonatory doskonale sprawdzają się podczas remontów mieszkania, jak i oczyszczania mieszkań po długim czasie nieużytkowania. 

Jak korzystać z ozonatora domowego?

Ozonatory domowe powinny być wykorzystywane zgodnie z instrukcją producenta. W czasie ozonowania w pomieszczeniu nie mogą przebywać ludzie czy zwierzęta. Po ozonowaniu konieczne jest wietrzenie pomieszczenia przez 30 minut. Zabrania się wdychania ozonu, a do pomieszczenia można wejść dopiero po 2 godzinach po zakończeniu ozonowania. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


+ 7 = 16