Panele w domu – jakie wybrać?

 

Panele od wielu lat są jednym z podstawowych elementów wykończenia wnętrz w domach i mieszkaniach blokowych. Wynika to z wielu powodów: ich atrakcyjnej i zróżnicowanej ceny, trwałości, elegancji. Z pewnością zaletą jest również fakt, że nowoczesne panele możemy wykorzystać nie tylko w pokojach dziennych czy sypialniach, ale również… w kuchni czy łazience. Jak to możliwe?

Jakie panele wybrać?

Wybór paneli powinien wynikać z miejsca, w którym będą one położone. Inne panele wybierzemy do salonu czy sypialni, a inne do kuchni. Istotna jest tu przede wszystkim ścieralność, ale i odporność na wodę. W przypadku kuchni czy łazienki najlepszym rozwiązaniem okażą się panele winylowe – są one wodoodporne, zabezpieczone przed przebarwieniami i odkształcaniem, dodatkowo dają możliwość montażu ogrzewania podłogowego bezpośrednio pod nimi. 

Czym kierować się wybierając panele?

Najważniejszą cechą paneli powinna być klasa ścieralności. Do warunków domowych wystarczy nam klasa AC4 lub AC5. Są to wysokie parametry, które pozwalają na wygodne użytkowanie paneli każdego dnia bez obawy, że będą one się ścierać czy zarysowywać. Z pewnością dużym plusem jest również to, że standardowa gwarancja na panele to ok. 15 lat – mówią specjaliści z firmy novatordom.pl

Jak dobrać panele do wnętrza? Z pewnością zdecydowana większość z nas będzie kierować się względami estetycznymi oraz ogólnym planem aranżacji danego pomieszczenia. W zależności od potrzeb znajdziemy panele idealnie imitujące naturalne drewno, jak i panele gładkie, których struktura przypomina bardziej kafle czy płytki. Bez względu na rodzaj możemy być pewni, że profesjonalnie położone panele będą prawdziwą ozdobą każdego pomieszczenia, a utrzymanie ich w czystości nie sprawi nam żadnego problemu. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


2 + 8 =