Piękna łazienka – jak ją zaprojektować?

 

Łazienka to dzisiaj miejsce, gdzie nie tylko dokonujemy zabiegów pielęgnacyjnych, ale też możemy odpocząć zrelaksować się. Szukając pomysłów na ciekawą łazienkę warto zainspirować się propozycjami w katalogach czy w sieci. Odtworzenie interesujących nas projektów nie będzie wcale trudne! Jak stworzyć własne, domowe SPA?

Domowe SPA bez wychodzenia z domu

Chcąc stworzyć ciekawą oraz interesującą aranżację przede wszystkim zastanówmy się nad kolorami, deseniami i materiałami. Od kilku lat w Polsce widać modę na mozaiki – stosuje się je nie tylko w łazienkach, ale również w przedpokojach, kuchniach, toaletach. Elegancka mozaika przywołująca na myśl dalekowschodnie podróże może być ciekawą inspiracją, szczególnie kiedy taki wzór połączymy z gładkimi ścianami. Mozaikę możemy umieścić na podłodze lub też na jeden ze ścian (łącząc ją z klasycznymi, gładkimi kaflami). Możliwości jest wiele – warto zastanowić się także, czy mozaika ma być utrzymana w ciepłych czy w chłodnych kolorach. Istotne jest, aby kafle podłogowe i ścienne były zabezpieczone przed działaniem wilgoci, zarysowaniem, uszkodzeniami mechanicznymi. 

Nowoczesna armatura łazienkowa

Najprostszym sposobem na dodanie szyku pomieszczeniu jakim jest łazienka jest zastosowanie nowoczesnej i interesującej wizualnie armatury – mówi producent wyposażenia łazienkowego krzemien.com.pl. Wśród rekomendowanych rozwiązań wymienia się dzisiaj przede wszystkim piękne, obszerne umywalki ceramiczne i szklane, które pozwolą wykończyć w ciekawy sposób wnętrze. Nowoczesne umywalki dedykowane są zarówno do małych, jak i większych pomieszczeń – bez trudu znajdziemy więc elementy dopasowane do naszych potrzeb. Do mody wracają również stylizowane i nowoczesne wanny, które pozwolą na komfort i wypoczynek po długim dniu spędzonym w pracy.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


2 + = 8