Żarówki energooszczędne – czyli jakie?

 

Nowoczesne domy to już nie tylko wygodne meble i eleganckie dodatki – to przede wszystkim rozwiązania i technologie, które pozwalają nam na oszczędność energii i lepsze życie. Wśród licznych rozwiązań oferowanych przez producentów warto przede wszystkim zwrócić uwagę na żarówki – co dzisiaj proponują nam producenci? Jakie rozwiązania warto wybrać do naszych domów?

Żarówki energooszczędne i żarówki LED

Jeszcze kilkanaście lat temu większość Polaków niepewnie wymieniała klasyczne, szklane żarówki na żarówki energooszczędne. Zamiana ta nie zawsze była pożądana – żarówki energooszczędne były znacznie droższe, chociaż faktycznie pozwalały na znaczne zmniejszenie poboru prądu. Dzisiaj klasyczne żarówki energooszczędne odchodzą do lamusa i od kilku lat zastępowane są przez nowoczesne żarówki LED. Żarówki energooszczędne miały swoje wady: przede wszystkim emitowały one szkodliwe dla naszego zdrowia promieniowanie UV – mówią specjaliści z firmy strefedowa.pl. Drugim istotnym mankamentem było zastosowanie materiałów takich jak rtęć. Dzisiaj problem ten został całkowicie zlikwidowany – dzięki nowoczesnym żarówkom ledowym nie musimy obawiać się ani o nasze zdrowie, ani o rachunki. 

Jakie żarówki ledowe wybrać do mieszkania?

Żarówki LED dostępne są w szerokim wachlarzu produktów: producenci oferują nam zarówno produkty odpowiednie do wnętrza mieszkania, jak i do zastosowania na podjazdach czy w ogrodach. W domach żarówki led pozwolą nam na wygodne czytanie, rozświetlenie łazienek czy kuchni, stworzenie przytulnego klimatu w sypialniach. Wiele z nich może być zintegrowana z systemami inteligentnych domów, co daje możliwość regulacji natężenia ich światła. Rozwiązania takie jak taśmy ledowe pozwolą na podświetlenie mebli, ale również schodów czy poręczy. Naświetlacze sprawdzą się na zewnątrz domu. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


7 − = 4